BIHKOŠARKA

Plej-of novi prvak BiH

Košarkašice sarajevskog Plej-ofa nove su šampionke BiH. Plej-of je u finalnoj seriji sa 3-2 u seriji nadigrao branioca titule Orlove. U petoj odlučujućoj utakmici košarkašice Plej-ofa su u gostima slavile 66:56.

Nakon napadački lošeg prvog poluvremena domaće košarkašice su u trećoj četvrtini povele 38:33. Onda gošće preko Azre Alispahić uzvraćaju i do kraja četvrtine vode 44:48. Nakon mini serije na početku posljednje četvrtine vode 44:53 i tu razliku su sačuvale do kraja i došli do pobjede. Zanimljivo košarkašice Orlova su ove sezone u šampionatu BiH doživjele samo tri poraza i to u finalu?!

Nikolina Džebo sa 25 poena i 13 skokova prvo ime u pobjedničkom timu, Samanta Rosko je imala 12 poena i 12 skokova, a Džejmi Keri je ubacila 10 poena. U ekipi Orlova, koja je ove sezone osvojila Kup Republike Srpske i Kup BiH, Tamara Rajić je postigla 15, Vladinka Erak 12 poena i 20 skokova, a Milica Zeljković 12 poena.