RUKOMET

Epsko finale u Kelnu: Penal lutrija na strani Barselone za 11. pehar šampiona Evrope

Rukometaši Barselone stigli su do 11. titule šampiona Evrope pošto su poslije boljeg izvođenja sedmeraca savladali ekipu Vive Kjelcea sa 37:35.

Španci su poslije velikih uzbuđenja odnijeli pehar iz Kelna iako je meč mogao da ode i na drugu stranu. Branilac titule vodio je u prvom poluvremenu, Poljaci preokrenuli u drugom, a onda se nekako u finišu spasuili i uveli meč u produžetke (28:28). Tamo je opet bilo vrlo neizvjesno, a za deset minuta obje ekipe su postigle po četiri gola. Ključni trenutak desio se u trećoj seriji sedmeraca kada je Gonzalo Perez de Vargas odbranio šut Aleksu Dušebajevu, a potom je Ludovik Fabregas bio siguran, što je bio znak za veliko slavlje Katalonaca koji su postali prvi tim sa dvije uzastopne titule.