Lijep fudbal na “Piroti”: Sloga pružila jak otpor Veležu i pokazala da će biti konkurentna

Fudbaleri Sloge poraženi su od Veleža sa 2:3 u prijateljskom meču koji je odigran u Travniku, a Zoran Ćurguz može da bude zadovoljan sa dosta stvari u igri novog premijerligaša.

Ono što je možda najvažnije jeste da Dobojlije nisu imali pardona prema osvajaču Kupa BiH, pa su od prvog minuta nametnuli svoj ritam. Promašili su nekoliko prilika, a ekipa Amara Osima brzo uzvratila. Golova nije bilo sve do 33. minuta kada je Nermin Haskić pronašao put do mreže.

Mirno je bilo u uvodnih dvadeseta minuta drugog poluvremena, a onda je Sloga izjednačila fantastičnim volejom Mostarce matirao Obrad Starčević u 67. minutu. Ipak, Velež je uzvratio već u idućem napadu, a gol je postigao Dženan Zajmović, dok je na 3:1 povisio Edo Vehabović. Sloga je smanjila u 80. minutu golom Uglješe Stevanovića.