KOŠARKAREGION

ŽIVA JE SRPSKA KOŠARKA: Kadeti Srbije razbili Kanadu na SP u Španiji, briljirao dječak iz Ugljevika!

Otvorili su kadeti Srbije porazom od Francuske Svjetsko prvenstvo u Španiji, ali su se potom oporavili i vezali dvije ubjedljive pobjede za kraj grupne faze. Nakon deklasiranja vršnjaka sa Novog Zelanda (120:72), Orlići su danas rutinski savladali i Kanađene 86:67.

Pobjednik je praktično bio poznat poslije prve četvrtine koju su Orlići odigrali fenomenalno i riješili tu deonicu u svoju korist sa ubjedljivih 31:8. Poslije toga su čuvali prednost i potpuno kontrolisali meč. Kanađani nisu dobili šansu da se vrate u utakmicu.

Najefikasniji u srpskom timu je bio talentovani krilni centar Filip Jović. Momak iz Ugljevika, koji brani boje sarajevskih Sparsa je ubacio 20 poena za 27 minuta na parketu. A dominaciju u reketu je potvrdio i sa devet skokova. Dobre role su pružili Ognjen Stanković i Mitar Bošnjaković sa po 12 poena.

Srbija u osmini finala igra protiv trećeplasiranog iz grupe B, a to uoči posljednjeg kola mogu da budu Španija ili Dominikanska Republika.