OSTALI SPORTOVI

ZLATNA LANA Sirena oduvala konkurenciju i postala šampion Evrope!

Najbolja plivačica BiH Lana Pudar (16) osvojila je zlatnu medalju na 200 metar delfin na juniorskom prvenstvu Evrope koje se održava u Bukureštu!

Njoj je ovo drugo odličje u prestonici Rumunije pošto je ranije osvojila srebro na duplo kraćoj dionici.

Danas je bila vrlo uvjerljiva i pokazala je da joj nema ravne u ovoj disciplini među vršnjakinjama koje nisu imale apsolutno nikakve šanse. Mostarska sirena je bila vrlo uvjerljiva isplivavši dionicu za 2:08,92, dok je drugoplasirana Francuskinja Avetan bila spriha više od tri sekunde. Treće mjesto zauzela je Italijanka Porkari.

Za zlatnu djevojčicu nema odmora pošto će u bazen ponovo za nešto manje od sata, kada pliva u polufinalu discipline 50 delfin.

Podsjetimo, ona je prije samo nekoliko dana na Mediteranskim igrama u Alžiru donijela BiH dvije zlatne medalje. Kakvo ljeto za nevjerovatnu tinejdžerku!