BIHRUKOMET

Zagreb ubjedljiv u “Boriku”, solidna predstava Borčevih mladića

Rukometaši Borca poraženi su u prvom kontrolnom meču od Zagreba sa 24:42 u banjalučkom “Boriku”.

Duel bivših šampiona Evrope sada je već postao tradicija u sklopu priprema, a i prije samog meča bilo je jasno da je stalni učesnik Lige šampiona veliki favorit. Treneru Borca Mirku Mikiću rezultat nije bio u prvom planu posebno što nije mogao da računa na petoricu standardnih prvotimaca. Priliku su dobili bukvalno golobradi mladići i sigurno stekli veliko iskustvo igrajući protiv Timura Dibirova, Ivana Čupića, Jakova Gojuna, Željka Muse i drugih vrhunskih igrača. Na samom početku odlično su se nosili sa Zagrepčanima (3:3), da bi priključak držali sve do 23. minuta kada je na semaforu pisalo 10:15. U završnici prvog poluvremena gosti su napravili osjetniju razliku (12:25), a u nastavku je dodatno povećali i upisali ubjedljiv trijumf. Na kraju su se banjalučkoj publici predstavili i momci koji imaju 15, 16 godina, najmlađi koji se upisao u strijelce bio je Sergej Ševa koji je 2006. godište. Šest golova postigao je Luka Perić, a po četiri su dali Igor Miljenović i Nikša Petrović.

Na drugoj strani po šest su postigli Dibirov i Vlado Matanović.