BIHRUKOMET

Vojvodina bolja od Borca, Egipćani razbili učesnika Lige šampiona

Rukometaši Borca poraženi su u prvom meču na dobojskom turniru od Vojvodine sa 24:35.

Banjalučani su se dobro držali do poluvremena protiv prošlogodišnjeg finaliste i dugogodišnjeg šampiona Srbije, koji je u nastavku ipak upisao ubjedljivu pobjedu. Trener Mirko Mikić ponovo je dao priliku i mladim igračima koji su tek ušli u prvi tim, a u listu strijelaca upisao se i petnaestogodišnji Saša Đelić. Najraspoloženiji u napadu bili su Miloš Nježić i Božo Tepić sa po pet golova, dok su na drugoj strani najefikasniji bili Milan Vasić i Nikola Kovačević sa sedam, odnosno šest golova.

U drugom meču grupe B Al Ahli je sa ubjedljivih 38:24 savladao učesnika Lige šampiona Celje, dok je u grupi A branilac trofeja Zagreb lao izašao na kraj sa Tatranom – 28:18.