BIHRUKOMET

Derventa ostavila bodove na Drini, Višegrad bez greške!

Rukometaši Višegrada savladali su Dervnetu u derbiju 3. kola Prve lige Republike Srpske (39:30), i sa dva nova boda preuzeli su vrh tabele.

Osim toga treba istaći kako su jedina ekipa koja u dosadašnjem dijelu sezone ima maksimalan učinak.

Da će doći do cijelog plijena u ovom prvenstvenom okršaju moglo se vidjeti već poslije prvog poluvremena u kojem su izabranici trenera Željka Jaćimovića vodili sa 20:12. Iako su u nastavku ovog okršaja gosti iz Dervente zaigrali nešto bolje, ipak, nisu uspjeli da opasnije ugroze stečenu prednost rivala koji je na kraju više nego zasluženo došao do trećeg trijumfa u tekućoj sezoni. Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bili su Đorđe Babić sa 10 i Filip Bojović sa sedam golova, dok je u poraženoj ekipi Branko Mišanović bio strijelac osam pogodaka.