KOŠARKANBA

TRIPL-DABL Jokić “poništio” Karija i srušio šampiona! VIDEO

Košarkaši Denvera savladali su kao gosti Golden Stejt (128:123), nošeni fantastičnim Nikolom Jokićem.

Srpski centar je prvim tripl-dablom u sezoni vodio Nagetse do prve pobjede u sezoni i to ni manje ni više nego na terenu šampiona NBA lige.

Jokić je za 34 minuta na parketu imao 26 poena (7/13 iz igre, 1/2 za tri, 11/11 bacanja), 12 skokova, 10 asistencija.

Voriorsima je bila nedovoljna i sjajna predstava Stefa Karija, koji je ubacio 34 poena, pet skokova i četiri asistencije, uz čak pet pogođenih trojki.

Nakon početnog smjenjivanja u vođstvu, Nagetsi su u prvom poluvremenu stekli osetniju prednost, +20.

Malo po malo to vođstvo se topilo, pa je i završnica bila neizvjesna, a Jokić u njoj onaj “pravi”.

Činilo se u dva navrata da su Nagetsi rešili meč, ali su Kari i Tompson davali nadu domaćima da mogu nešto.

Jedan od ključnih poteza bila je Jokićeva asistencija za Brauna pri rezultatu 124:123.

Tompson je promašio šut za produžetak, da bi Nikola ubrzo realizovao dva slobodna bacanja i priveo utakmicu kraju.

Prilikom faula Grina nad njih u finišu, moglo je da bude veoma opasno za zglob i koljeno srpskog centra, ali je na sreću sve prošlo u redu.

Denver naredni meč igra u nedjelju od 03.00 protiv Oklahome Alekseja Pokuševskog.