BIHRUKOMET

Dervenćani dobili Sokolac, možda i za jesenju titulu

Rukometaši Dervente upisali su očekivanu pobjedu protiv Glasinca (32:21) u posljednjem jesenjem kolu šampionata.

Ekipa Miodraga Bjeloševića sredinom prvog poluvremena imala je četiri gola prednosti (10:6), da bi do istekom prvih 30. minuta igre prednost bila dvocifrena – 19:8.

Na krilima nekoliko odbrana raspoloženog golmana Drinića, koji je zamijenio do tada vrlo dobrog Topića sa 10 uspješnih intervencija, Derventa pravi seriju od pet golova u nizu i potpuno “prelama” susret u svoju korist (24:9). Sokočani uspijevaju da smanje zaostatak u poslednjih desetak minuta igre, ali su omladinci Dervente uspješno priveli susret kraju.

U slučaju da Mladost sutra ne savlada Kotor Varoš, Derventa će biti jesenji šampion, a u najgorem slučaju na odmor otići sa drugog mjesta.