KOŠARKANBA

BREJK MAJAMIJA U BOSTONU Batler nastavlja da ruši favorite VIDEO

Košarkaši Majami Hita pobijedili su Seltikse u Bostonu sa 123:116 u prvoj utakmice finalne serije plej-ofa istočne konferencije.

Poslije sporog početka i zaostatka od devet poena na poluvremenu, Hit je ubacio čak 46 poena u posljednjoj četvrtini, a ključan je bio šut za tri poena: 16 od 31.

Kao i tokom cijelog plej-ofa, blistao je Džimi Batler sa 35 poena (12-25 iz igre), 5 skokova, 7 asistencija i 6 ukradenih lopti. Bio je to peti Batlerov meč u plej-ofu sa 30 i više poena.

– Igram na nevjerovatnom nivou zato što mi saigrači to omogućuju. Ne stavljaju mi granice – vjeruju mi s loptom, vjeruju mi u odbrani. To je ono što želi svaki igrač – rekao je Batler, čiji tim je i serije s Baksima i Niksima počinjao pobjedom na strani.

Bem Adebajo imao je 20 poena (9-13 iz igre), 8 skokova i 5 asistencija, a po 15 poena ubacili su Gejb Vinsent (4-6 iz igre), Maks Strus (6-10 iz igre), Kajl Lauri (6-12 iz igre, 3ast) i Kejleb Martin (6-11 iz igre, 4sk, 3ast).

Kod Seltiksa je najbolji bio Džejson Tejtum sa 30 poena (9-17 iz igre, 11-11 penali), ali nije šutnuo na koš u posljednjoj četvrtini. Džejlen Braun ubacio je 22 poena (10-21 iz igre), 9 skokova i 5 asistencija, Malkolm Brogdon ubacio je 19 poena (7-14 iz igre), a Markus Smart dodao je 13 poena (3-7 iz igre) i 11 asistencija.

Boston ima skor 4-4 kod kuće u ovom plej-ofu.

Druga utakmica igra se takođe u Bostonu, u petak na subotu od 2.30 po srednjoevropskom vremenu.

Plej-of se nastavlja drugom utakmicom finala zapada: Denver vodi sa 1-0 i opet čeka Lejkerse u četvrtak na petak od 2.30.