OSTALI SPORTOVIRUKOMET

Gorenje duplo bolje, jedan od najtežih poraza Borca u istoriji

Rukometaši Gorenja održali su čas modernog rukometa Borcu i plasirali se u četvrtfinale EHF Evropskog kupa sa ukupnim viškom od 20 golova.
U “Boriku” su slavili sa 32:16 i pokazali da su u ovom trenutku ipak za klasu bolja ekipa. Sve što su domaći uspjeli da urade jeste dobra igra u prvih petnaestak minuta kada su i vodili sa dva razlike, ali su Slovenci polako dolazili do svoje igre i baš kao u Velenju golova dali iz čistih pozicija. Pokušavao je Veselin Vujović čestom rotacijom igrača da pronađe postavu koja može da odgovori na brzu igru gostiju, ali jednostavno nije mogao da je pronađe. Odbrana je ponovo bila vrlo porozna, a golmani ostavljeni na vjetrometini nisu mogli da urade mnogo toga. Sa druge strane, ni napad nije pronalazio rješenje poslije tog uvodnog dijela meča, a golman Gorenja Aljaž Pantjar bio vrlo raspoložen. Prednost jednog od najboljih klubova u Sloveniji rasla je praktično iz napada u napad, pa su na kraju nanijeli jedan od najtežih poraza Banjlučanima u istoriji. Konačan rezultat svakako nije realan odnos snaga, jer su se Vujovićevi izabranici predali praktično i prije poluvremena. Tome u prilog ide i podatak da su u drugom poluvremenu postigli samo PET golova?!