BIHRUKOMET

JUNAK PREOKRETA U GRADIŠCI Popović: Branili bod, a uzeli oba

Najneizvjesnija utakmica sedmog kola Prve m:tel lige Republike Srpske odigrana je u Gradišci gdje su domaći rukometaši u posljednjoj sekundi stigli do pobjede protiv Jedinstva 2015.

Ekipa Kozare imala je nešto više od igre u prvom poluvremenu, da bi gosti iz Brčkog u nastavku preuzeli kontrolu rezultata. Prava drama viđena je u samom finišu kada je, na manje od pola minute prije kraja, Sandro Popović donio izjednačenje, a potom iz kontre i pobjedonosni pogodak za konačnih 30:29. Ovo je prilično nevjerovatan rasplet koji se rijetko vićža na rukometnim terenima, pa je pobjeda ekipe iz Gradiške utoliko veća.

– Ovo je pobjeda cijele ekipe, a ja sam samo bio egzekutor. Nije nam bilo lako, ipak su Brčaci aktuelni šampioni Srpske, tako da ne čudi što se gotovo cijeli meč igrao gol za gol. Postigao sam pogodak za izjednačenje u posljednjoj minuti i željeli smo samo da se odbranimo i osvojimo bod. Međutim, Mladen Blagojević je presjekao njihov napad, istrčali smo kontru i uspjeli da ostvarimo zaista vrijednu pobjedu. Sada nam dolazi Mladost i nadam se da možemo do novih bodova. Imamo finu ekipu i vjerujem da možemo da izborimo jedno od mjesta u samom vrhu tabele – rekao je Popović koji je sa 11 pogodaka bio najefikasniji igrač susreta.

Čelnu poziciju na tabeli preuzeli su rukometaši Hercegovine koji su kao gosti savladali Mladost u Banjaluci sa 26:24, a do trijumfa su stigli u posljednjih pet minuta kada su serijom 5:0 uspjeli da preokrenu vođstvo Banjalučana.

KOZARA (G)   30 (15)

JEDINSTVO 2015      29 (13)

Dvorana: “Arena” u Gradišci.

Gledalaca: 100.

Sudije: Ivan i Marinko Anušić (Prijedor).

Sedmerci: Kozara 3 (2), Jedinstvo 2015 4 (3).

Isključenja: Kozara 6 minuta, Jedinstvo 2015 8 minuta.

KOZARA (G): Grujić, Radišić, Janković 4, Ivanović, Popović 11 (3), Gogić, Vojnović, Petošević 7, Zodorović, A. Kovačević, Blagojević 4, Savić 5, Đurić, S. Kovačević. Trener: Nikola Stepanović.

JEDINSTVO 2015: Skenderović, Jelisić 5, Maksić, Simić, Petković 8 (3), Mijatović 4, Pekić, Okanović 7, Lukić 4, Arnus, Milanković, Bošković, Lujić, Mujčinović 2. Trener: Vedran Vuković.

MLADOST      24 (12)

HERCEGOVINA          26 (12)

Dvorana: “Centar” u Banjaluci.

Gledalaca: 50.

Sudije: Miroslav Tovilović (Doboj) i Saša Bijelić (Gradiška).

Sedmerci: Mladost 7 (4), Hercegovina 3 (3).

Isključenja: Mladost 12 minuta, Hercegovina 12 minuta.

MLADOST: Sopko, Glumičić 3, Komnenić, Mišanović 1, Kovačević 1, Vukalo, Buhač 4 (2), Kos, Krstajić 2, Kecman 2, Stojisavljević 4, Mandić, Trkulja 1 (1), Todorović 6 (1), Knes. Trener: Beni Škrga.

HERCEGOVINA: Ivanović 4, Dragović 9 (3), Buha 3, Šarenac 2, Čabrilo 5, A. Vučić, Zurovac, N. Vučić 2, Vujadinović, Bratić, Stojanović, Manigoda 1. Službeno lice: Ljubo Kokotović.

DERVENTA    31 (15)

KOTOR VAROŠ           28 (13)

Dvorana: SKC u Derventi.

Sudije: Dario Gračanin (Doboj) i Armin Oručević (Bijeljina).

Sedmerci: Derventa 6 (5), Kotor Varoš 7 (6).

Isključenja: Derventa 6 minuta, Kotor Varoš 6 minuta.

DERVENTA: Tolimir, Kosanović 2, Pećić, Radanović, Zemunović 6 (2), Milinković 7, Mikerević, Davidović, Topić, Pejić 7 (3), Savić 1, Stanković,  Šmulja 1, Grbić, Prestaš 7, Malešević. Trener: Milorad Bjelošević.

KOTOR VAROŠ: Maksimović, Čaušević, Borko Jovičić, Trivunović 2, B. Marković 7 (5), G. Marković 1, Jošić, Boris Jovičić, Radić 9 (1), Žarić 2, Sakan 3, Pejaković 2, Gatić 2. Trener: Damjan Tepić.

SLAVIJA          38 (17)

BIJELJINA       20 (9)

Dvorana: SRC “Slavija” u Istočnom Sarajevu.

Gledalaca: 200.

Sudije: Adnan Delić (Teslić) i Igor Kuprešanin (Banjaluka).

Sedmerci: Slavija 7 (6), Bijeljina 8 (2).

Isključenja: Slavija 10 minuta, Bijeljina 6 minuta.

SLAVIJA: Trapara, Kovačević 5, Tešanović 1, Tošić 3 (1), Vuletić 8 (4), Lazarević 1, Gajević, Moćić, Bozalo 2 (1), Tuševljak 1, Toskić 3, Horić 2, Alibegović, Vitković 2, Mrda 9, Lale 1. Trener: Boris Tešanović.

BIJELJINA: Marinković, Milić, Žuža 2 (1), Ljubinković, Škorić, Lonotoš, Latinović 8, Ostojić, Jevtić 2, Marković, Vidaković, Gavrić 1, Živanović 2 (1). Službeno lice: Bogdan Rankić.

ORK BORAC   24 (11)

KOZARA (KD)            27 (15)

Sudije: Janko Trnčić i Marko Džebo (Istočno Sarajevo).

Sedmerci: ORK Borac 4 (4), Kozara 2 (2).

Isključenja: ORK Borac 4 minuta, Kozara 8 minuta.

ORK BORAC: Šarenac, Grbić, Lipovčić, Petrović 9 (1), Miljenović 1, Tepić 1, Gračić 7 (3), Kalamanda 2, Milovac 1, Letić 1, Rožić 2. Trener: Goran Garić.

KOZARA (KD): Cvijanović, Handanagić 2, Kos 1, Stančić 5, Mulalić 1, Bursać, Kondić 4, Stijović 3 (1), Stanić 6, Petković 1, Arnautović, Arsenić, Toljević, Milisavljević 4 (1), Mitrović. Trener: Danko Pralica.

Prva liga

1. Hercegovina          6          4          2          0          177:152          10

2. Višegrad     6          4          0          2          187:153          8

3. Slavija         6          4          0          2          186:166          8

4. Kozara (KD)           7          4          0          3          222:205          8

5. Kozara (G) 6          4          0          2          174:187          8

6. Kotor Varoš           6          3          1          2          166:168          7

7. ORK Borac 6          3          0          3          168:170          6

8. Jedinstvo 2015      5          2          1          2          144:143          5

9. Mladost      5          2          0          3          138:128          4

10. Bijeljina    6          1          2          3          141:164          4

11. Derventa  6          1          0          5          168:202          2

12. Drina        5          0          0          5          117:150          0