BIHRUKOMET

Rukometaši Izviđača pobijedili Borac u prvom meču četvrtfinala

Rukometaši Izviđača CO pobijedili su Borac m:tel u prvom meču četvrtfinala Kupa Bosne i Hercegovine. Ljubušaci su na svom terenu slavili rezultatom 34:31 (17:17).

Utakmica je uglavnom bila u egalu, a najveću prednost imao je domaćin – tri gola. Borac, koji je od sredine prvog poluvremena igrao bez Save Slavuljice koji je morao da izađe iz igre zbog jakog udarca u nos (prema prvim informacijama nos je slomljen), imao je dobre periode igre međutim nije uspio da trijumfuje. U drugom poluvremenu je serijom 4:0 i golom Luke Perića poveo sa 27:26, ali su rukometaši Izviđača uzvratili serijom 3:0 i do kraja meča sačuvali prednost.

Prvi strijelac Izviđača bio je Stjepan Jozinović sa sedam golova, Miloš Kos je postigao šest, a u Borcu su najefikasniji bili Vlado Draganić sa osam i Luka Perić sa šest.

Revanš utakmica će biti igrana za sedam dana u Banjaluci.