ODBOJKAOSTALI SPORTOVI

Odlične Srpkinje okrenule Japan

Odbojkašice Srbije trijumfalno su završile turnir A grupe III sedmice Lige nacija u Kalgariju. Srbija je savladala Japan rezultatom 3-1, po setovima 22:25, 25:20, 25:19 i 25:22, poslije 110 minuta igre.

Protiv uvijek neugodnog Japana, Srbija je izgubila prvi set poslije izjednačene igre do završnice. Tada su Japanke uspjele da se odvoje rezultatski i povedu sa 1:0.

Preostala tri seta su pripala izabranicama Danijelea Santarelija, koje su u kombinovanom sastavu nadvisile Japan i stigle do vrijedne pobjede.

Katarina Lazović se izdvojila sa 22 poena i zasluženo joj je pripala titula MVP-a utakmice. Maja Aleksić je dodala 17 poena, Jovana Stevanović 12.

Finalni turnir će odigrati od 13. do 17. jula u Ankari, u Turskoj. Srbija će u četvrtfinalu Lige nacija igrati protiv SAD, koje će ligaški dio takmičenja završiti na prvom mjestu.