KOŠARKAREGION

Ne ide ni sa Jovanovićem: Igokea doživjela osmi poraz u nizu

Košarkaši Igokee na debiju novog trenera Vladimira Jovanovića doživjeli su poraz u 16. kolu ABA lige na gostovanju kod Borca u Čačku sa 65:70 (12:18, 12:19, 19:17, 22:16).
Bio je ovo osmi uzastopni poraz ekipe iz Laktaša, peti u regionalnom takmičenju, dok su Čačani poslije četiri neuspjeha u ABA ligi stigli do četvrtog trijumfa.

Gosti su odlično otvorili susret, poveli sa 4:0 i 10:2 što je bio signal treneru Čačana Dejanu Mijatoviću da zatražio tajm-aut. Minut predaha je urodio plodom i serijom od 9:0 Borac je prvi put poveo sa 11:10. Uslijedio je tajm-aut, koji je zatražio Jovanović, ali nije urodio plodom i do kraja prvih deset minuta domaćin je stigao do prednosti od 18:12.
Druga četvrtina počela je bez pogotka u prva dva minuta, a onda uslijedila četiri nova Borca sa dvocifrenu prednost od 22:12 i to je bio signal za novi tajm-aut Igokee. Prvi poen u drugom periodu Laktašani su postigli na isteku četvrtog minuta, kada je Stefan Đorđević iskoristio jedno od dva slobodna bacanja. Uslijedila je prva trojka na meču u režiji Marka Radonjića za prednost Čačana od 27:13. Do kraja poluvremena nije se mnogo promijenila slika na parketu i domaći su na pauzu otišli sa prednošću od 13 poena, 37:24.
Na početku treće četvrtine novih šest poena košarkaša Borca, koji su u 22. minutu imali prednost od 43:24. U nastavku Jovanovićevi puleni zaigrali su nešto bolje i uspjeli su u 27. minutu da smanje na 10 poena minuta (36:46). Na kraju trećeg perioda Čačani su imali prednost od 54:43.
Na početku posljednjih 10 minuta Igokea je napravila seriju od 6:0 i smanjila na 49:54. Gosti su nastavili da pritiskaju “Čačane” i u 36. minutu prišli su na “minus 3”, 56:59. Uslijedila je trojka Uroša Čarapića za 62:56. Igokea je u 38. minutu prišla na samo dva poena zaostatka, 62:64, ali nije uspjela da preokrene.