KOŠARKANBA

Revanš Milvokija sa kamatom

Košarkaši Milvokija savladali su Atlantu sa 125:91 u drugom meču finala Istočne konferencije i izjednačili na 1:1 u seriji.

Baksi ovaj put nisu dozvolili iznenađenje, a to je bilo jasno već poslije druge četvrtine koju su dobili sa fantastičnih 43:17. Dominirao je Janis Adetokumbo koji je za 29 minuta uknjižio 25 poena, devet skokova, šest asistencija i dvije ukradene lopte. Najviše mu je pomogao Džru Holidej sa 22 poena i sedam skokova, a Kris Midlton je punio sve kolone (15, 7, 8).

Gosti su bili prilično indisponirani, a takvi nisu imali nikakvu šansu. Čim je vidio da im je meč iskliznuo iz ruke Nejt Mekmilan je iz igre izveo najveće zvijezde, pa je Trej Jang meč završio sa 15 poena, dok je Bogdan Bogdanović upisao osam za 18 minuta na parketu. Idući mečna programu je u  ponedjeljak ujutru po našem vremenu (2:30).