EVROPAKOŠARKA

ZVEZDA U KRIZI „Manekeni“ im nanijeli treći poraz u nizu

Košarkaši Crvene zvezde upisali su treći poraz u nizu u Evroligi, a poslije Monte Karla ove sedmice oružje su lako položili u Milanu, domaća Olimpija slavila je sa

„Grad mode“ najčešće je bio pista za Zvezdu, ali se izlazak na scenu večeras pretvorio u košmar. Sve je praktično bilo gotovo poslije uvodnih šest minuta u kojima igrači Dejana Radonjića nisu uspjeli da postignu poene. Za to vrijeme domaćini su dali 13 i stekli prednost koju nisu ispušštali do kraja. U daljem toku meča Zvezda se trgla i krajem treće četvrtine imala priliku da uhvati priključak kada se približila na -9, ali dalje od toga nije uspjela. Početak posljednje dionice obilježio je još jedna stvaralačka pauza u napadu, pa su domaći pobjegli na 19 razlike, te rutinski priveli meč kraju. Ovo je ekipi Etorea Mesine šesta pobjeda uz samo jedan poraz, dok je Zvezda sada na omjeru 2-5. Ševon Šilds je bio na visokom nivou i postigao 18 poebna, dok su Luka Mitrović i Ognjen Dobrić postigli 17 odosno 13 poena za crveno-bijele.