BIHKOŠARKA

Sloboda od -18 do velike pobjede u Gradišci!

Košarkaši novogradske Slobode savladali su ekipu Kozare u Gradišci 82:74 u meču trećeg kola Prve lige Republike Srpske. Bio je to prvi trijumf za Novljane u ovosezonskom izdanju najjače košarkaške lige Srpske, uz napomenu da imaju meč manje, jer je susret protiv Varde odgođen.

Zanimljiva utakmica viđena je u Areni. Domaćini su bolje ušli u meč i dobili prvu četvrtinu 19:12. U drugom periodu gostujuća ekipa se razigrala i dobila tu četvrtinu 24:18, pa se na odmor otišlo sa samo pola koša prednosti u korist Kozare 37:36.

Pravi rolerkoster viđen je u drugom poluvremenu. Kozara je na kraju treće četvrtine imala +18. Međutim, gosti se nisu predavali. Zaigrali su agresivnije u odbrani, pogodili nekoliko šuteva i vratili se u meč, koji su na kraju i dobili.

Najefikasniji u pobjedničkom timu Dejana Kukavice bio je Eman Šertović sa 32 poena, Sergej Babić je dodao 16, a Đorđe Prekić 14. U ekipi Kozare izdvojio se tandem Slijepčević – Milošević sa 22, odnosno 18 poena.

U narednom kolu Sloboda je domaćin sastavu Budućnosti iz Bijeljine.