KOŠARKANBA

Epski debakl Oklahome i Pokuševskog – minus 73 za istoriju! VIDEO

Ispisana je istorija prethodne noći u NBA ligi.

Košarkaši Memfis Grizlisa protiv Oklahoma Siti Tandera (152:79) ostvarili su pobjedu sa najvećom razlikom ikada u NBA ligi – +73.

Ekipa srpskog košarkaša Alekseja Pokuševskog je tako pretrpjela najteži poraz u istoriji lige, pošto je dosadašnnji rekord bio trijumf Klivlend Kavalirsa od 68 razlike protiv Majami Hita (148:80) u meču odigranom 1991. godine.

Čak je i trijumf mogao da bude ubedljiviji, išlo se do +78, prije nego što je Oklahoma malo spustila na kraju.

najefiksniji kod domaćih koji su imali čak devetoricu igrača sa dvoznamenkastim učinkom, bio je Džeren Džekson sa 27 poena i to za svega 20 minuta igre, dok je kod gostiju “bolji od ostalih” bio Lugenc Dort sa 15 poena. Pokuševski je za 19 minuta upisao po 4 poena i skoka.