EVROPAKOŠARKA

ARMANI SLAVIO U PIONIRU Poraz Zvezde uz negativan rekord Evrolige

Košarkaši Crvene zvezde nisu uspjeli da valorizuju trijumf u Atini, jer su večeras poraženi na domaće terenu od Olimpije iz Milana sa 57:63.

Ovim porazom Beograđani su se značajno udaljili od plej ofa koji će po svemu sudeći ostati nedosanjan san i ove sezone. Ekipa Dejana Radonjića imala je mnog problema u napadu. Doduše, nisu blistali ni gosti, pa su zajedno srušili negativan rekord.

Prva četvrtina duela dugo će se pamtiti, jer su dvije ekipe zajedno ubacile 15 poena (8:7), što je najmanji broj poena istoriji Evrolige za to vrijeme.

Ukupnih 15 poena u prvih 10 minuta bilo je još samo u meču Montepaskija iz Sijene i Bilbaa 2012. godine kada je takođe bilo 8:7.

U nastavku meča i jedni i drugi su donekle namjestili nišanske sprave, ali su gosti kontrolisali tok meča i zasluženo stigli do 15. Pobjede u sezoni uz šest poraza. Zvezda sada ima 8-13.

Malkolm Dilejni je za “manekene” postigao 18 poena, dok su u Zvezdi Ostin Holins i Nikola Kalinić dali po 13.