BIHKOŠARKA

Košarkaši Igokee treći put u nizu osvojili Kup BiH, na postolju i Dodik

Košarkaši Igokee m:tel treći put u nizu osvojili su Kup BiH nakon što su u finalnom susretu nadigrali Široki rezultatom 93:66.
Ekipa iz Aleksandrovca najviše je pokazala na završnom turniru igranom u Banjaluci i lakoćom opravdala ulogu favorita. Samo u prvoj četvrtini Širokobriježani su pružali kvalitetan otpor, a vodili su jednim dijelom ovog perioda. Djelovalo je da se Igokea zagrijavala u prvih deset minuta, jer je u drugom periodu zaigrala mnogo bolje, dok je pitanje pobjednika riješila u trećoj četvrtini kada je povela sa 23 poena razlike (68:45), a u posljednjem imala i više od 30 poena prednosti pritiv nekada ljutog rivala. U pobjedničkom timu svi igrači su upisali među strijelce, prednjačio je Dalibor Ilić sa 15 poena, Antabija Voler i Nikola Tanasković ubacili su po 14, a Darko Talić 12. Na drugoj strani najraspoloženiji su bili Luka Božić sa 18 i Mateo Čolak sa 17. Ispred pobjedničkog postolju sa košarkašima Igokee našao se i srpski član predsjedništva Milorad Dodik koji je i sinoć gledao obje polufinalne utakmice.