BIHRUKOMET

Bitna pobjeda rukometaša Hercegovine u Bijeljini

Rukometaši Hercegovine upisali su vrlo vrijednu pobjedu na gostovbanju u Bijeljini (30:28) u okviru 16. kola Prve lige Republike Srpske i bar na nekoliko časova zasjeli na vrh tabele.

Ekipa iz Nevesinja vodila je poslije prvog poluvremena sa 14:11 i u nastavku uspjela da zadrži polovinu zalihe, iako su domaći u samom finišu stigli na -1. Hercegovina sada ima 18 bodova isto koliko i Kozara iz Gradiške koja u ovim trenucima igra u Kotor Varošu, ali navijači ovog kluba mogu da budu prezadovoljni bodovima sa gostovanja, koji će po sbvemu sudeći presuditiu šampionskoj trci. Vrlo raspoloženi u redovima gostiju bili su Darko Dragović i Đorđe Babić sa po devet golova, dok je jedan manje postigao Vojislav Čabrilo. Bijedljinu, koja je ostala na 11 bodova i 9. mjestu tabele predvodio je iskusni Bakir Buljugija sa devet pogodaka.