BORILAČKI SPORTOVIKARATE

NOVA TITULA Dominacija karatista Energije Grawe traje od 2018!

Karatisti Energije Grawe potvrdili su dominaciju na prvenstvu BiH za kadete, juniore i seniore do 21 godine, jer već četvrtu godinu osvajaju prvo mjesto u generalnom plasmanu.
Banjalučani su na takmičenju koje je održano u Modriči osvojili devet medalja – četiri zlatne, dvije srebrne i tri bronzane.
Šampioni BiH postali su Luka Pejić (kadeti, – 57 kg), Mihajlo Stanić (juniori, – 55 kg), Mihajlo Zrnić (juniori, – 61 kg), te Pavle Dujaković (U21, – 60 kg).
Srebrne su oko vrata okačili Nikolina Čučak (juniorke, – 59 kg) i Dejan Janjić (U21, – 84 kg), dok su bronzani bili Luka Pejić (juniori, – 61 kg), Sergej Vučić (U21, – 67 kg) i Mihajlo Zrnić (kate juniori). Članovi Energije prvu titulu osvojili su 2018. godine, odbranili je iduće, dok 2020. godine nije održano prvenstvo zbog virusa korona. Drugo mjesto osvojio je Champion iz Ilidže, a treće Novi grad iz Sarajeva. Na prvenstvu je nastupilo 603 karatista iz 102 kluba.