BIHRUKOMET

Borozan spasio bod, pa Tuzlaci promašili drugi

Derbi 19. kola Premijer lige BiH za rukometaše između visočke Bosne i Slobode završen je neriješeno 23:23, a za ispuštenim bodom mogu da žale i jedni i drugi.

U vrlo zanimljivom i neizvjesnom meču Bosna je bila bliža pobjedi jer je u drugom poluvremenu vodila i sa četiri gola razlike, ali su Tuzlaci uspjeli da uvedu meč u uzbudljivu završnicu. A onda imali šansu i da slave, nakon što je početkom 60. minuta golman Filip Borozan odbranio sedmerac Hasagiću. Krenuli su „solari“ u završni napad, pogodili stativu, a potom promašili cijeli gol za trijumf.

Faruk Halilbegović dao je sedam golova za domaće, a Anes Bečić i Mario Pavlak po jedna za Slobodu koja je ostala na drugom mjestu, ali sada ima šest bodova manje uz meč više od lidera Borca.