KOŠARKANBA

Lejkersi ispustili 20 razlike, gube plej in, a mogli bi da izgube i Lebrona

Najbolja ekipa NBA je definitivno Finiks. Tri dana nakon što su u sjajnom meču porazili Denver 140:130 i obezbijedili prednost domaćeg terena do kraja plej-ofa, Sansi su srušili i mogućeg rivala u velikom finalu, Finaldelfiju (114:104).

Tim iz Pensilvanije je bio bolji u prvom poluvremenu, ali se u nastavku razigrala mašina iz Arizone i stigla do osme vezane pobjede.

Devin Buker je ubacio 35 poena, Kris Pol 19, uz 14 asistencija, dok je Diandre Ejton upisao 14 poena i 12 skokova, što je bilo dovoljno da se zasjeni odlično izdanje Džoela Embida (37 poena, 15 uhvaćenih lopti). Džejms Harden je potpuno zaustavljen, jer je pogodio svega dva od 11 šuteva iz igre.

LA Lejkersi su vodili 20 razlike na gostovanju Nju Orleansu (60:40), ali su izgubili 116:108. I nije samo to loša vijest, jer je Lebron Džejms, koji je i sinoć bio najbolji sa 39 poena, povrijedio skočni zglob u drugoj četvrtini. Nastavio je da igra, ali je bilo uzaludno.

– Nemam pojma kako sam uspio da završim utakmicu. Stanje je trenutno užasno – rekao je Džejms.

Velikan NBA je prepustio 9. mjesto upravo Pelikanima, pa za 10. poziciju, posljednju koja vodi u plej-in, mora da strahuje do kraja. Ima skor 31:43, tik iza je San Antonio sa 30:44.

Lejkersi su na posljednjih 20 utakmica doživjeli 15 poraza, a sada gostuju Dalasu, koji je sinoć na krilima Luke Dončića (32 poena, 10 skokova, pet asistencija) savladao Jutu 114:100 u direktnom obračunu za četvrto mjesto na Zapadu.

Boston je savladao Minesotu 134:112 i najavio spektakularnu borbu za prve četiri pozicije na Istoku. Seltiksi imaju skor 47:28, kao i Majami, dok su Filadelfija i Milvoki upisali po 46 pobjeda i 28 poraza.

Rezultati: Boston – Minesota 134:112, Finiks – Filadelfija 114:104, Vašington – Golden Stejt 123:115, Nju Orleans – LA Lejkers 116:108, Dalas – Juta 114:100, Bruklin – Šarlot 110:119, Detroit – Njujork 102:104.