BIHRUKOMET

Borac napravio džinovski korak ka tituli u Zavidovićima!

Rukometaši Borca pregrmili su još jedno teško gostovanje i napravili ogroman korak ka tituli. Banjalučani su slavili na vrućem gostovanju u Zavidovićima (29:26) i u najgorem slučaju zadržali velikih osam bodova prednosti u odnosu na Slobodu.

Poslije prvih 30 minuta činilo se da će lider na tabeli rutinski doći do pobjede jer je vodio sa 17:12. Ipak, domaći su nošeni podrškom sa tribina napravili seriju 5:0 i stigli do izjednačenja. Čak su i poveli sa 23:22, ali je Borac odgvorio serijom 5:0 i riješio pitanje pobjednika. Koliko je ovo važna pobjeda “crveno-plavih” govori da je prije njih iz Zavidovića bodove odnio samo Leotar i to prije dva kola.

Šest golova za Banjalučanje postigao je Aleksandar Milićević, a pet je dodao Stefan Miljković. Ponovo su sjajni bili golmani Berin Brkić i Slađan Subotić koji su se dobro dopunjavali svih 60 minuta.

Najviše problema im je zadao Deni Velić koji je postigao devet golova za Krivaju.