BIHRUKOMET

Bosna upisala važnu pobjedu, iz Leotara grme na sudije

Rukometaši Bosne iz Visokog ostvarili su vrlo važnu pobjedu protiv Leotara sa 27:24 u prvom meču 25. kola Premijer lige BiH.

Ovim trijumfom Visočaci su koliko-toliko pobjegli najugroženijim timovima pošto sada imaju 19 bodova, tri više od Sloge iz Gornjeg Vakufa koja je prva „ispod crte“ uz meč više. Svjesni da im je ovo jedna od utakmica „biti ili ne biti“ domaći su dobro odigrali prvo poluvrijeme u kome su imali solidnu prednost, a čuvali su je i na početku drugog dijela kada su imali četiri pogotka zalihe Ipak, razbranio se Miloš Knežević, a Trebinjci i u napadu lakše pronalazili rješenje.

To im je i donijelo izjednačenje u 47. minutu, ali su domaći u finišu ipak uspjeli da slave. U taboru Trebinjaca imali su mnogo prigovora na suđenje u posljednjih nekoliko minuta, posebno na dosuđen penal u 59. minutu koji su domaći realizovali za 26:24.