BIHRUKOMET

Izviđač nanio prvi poraz Borcu u 25. kolu!

Rukometaši Izviđaća nanijeli su prvi poraz Borcu u ovoj sezoni jer su meč 25. kola Premijer lige odigrali sjajno i zaustavili lidera na tabeli – 36:29.

Domaći su igrali mnogo bolje tokom svih 60 minuta i pravili mnogo problema Banjalučanima naročito u fazi napada. Već do poluvremena su postigli 19 golova, a u dobrom dijelu mečeva ove sezone “crveno-plavi” sun a toliko ili nekoliko golova više ostavljali svoje rivale za cijelihg 60 minuta.

Imali su domaći maksimalnih osam golova razlike u 37. minutu (23:15), ali se Borac nije predao i u ednom trenutku je smanjio na -4. Ipak, još uvijek aktuelni šampioni večeras su bili bolji i upisali pobjedu koja ih ostavlja u trci za mjesta Evropu. Mladen Bošković j postigao osam golova, Milan Vukšić šest, a Miloš Kos jedan manje za “skaute”. U dresu Borca istakao se Miloš Nježić sad devet, sok je Aleksandar Milićević postigao pet.