EVROPAKOŠARKA

MIROTIĆ JE SILA, ALI KRALJ JE KRALJ: Real u finalu!

Košarkaši Real Madrida plasirali su se u finale Evrolige pobjedom nad Barselonom rezultatom 86:83. Real će se u finalu sastati sa Efesom u subotu.

Madriđani su u Beogradu prekinuli niz od pet poraza od Barselone i osvetili im se u najbitnijem meču u sezoni – i to nakon što su izabranici Šarunasa Jasikevičusa imali i dvocifrenu prednost.

Sjajno je krenuo tim iz Madrida, a onda je Nikola Mirotić krenuo da “teroriše” odbranu protivničkog tima.

Preokrenuo je tok meča i do poluvremena je Barselona vodila sa 11 poena razlike – 45:34. Kada su u drugom poluvremenu prvi poeni upravo pali na strani Barselone djelovalo je da Real nema kako da se vrati u meč, ali pojavio se igrač koji će to učiniti za njih.

Serhio Ljulj je probao, uspjevao je da iznudi faulove protivnika, ali ne i da pogađa, a onda je u četvrtoj četvrtini Fabijan Kozer sve preokrenuo, Imao je sjajni francuski šuter jednu odličnu rolu i u prvom poluvremenu, ali je onda u drugom pokrenuo svoj tim i poveo ga ka trijumfu.

Na kraju dabl-dabl partija Mirotića od 26 poena i 12 skokova uz 5 skokova nije bila dovoljna.

Francuzi su heroji “kraljevskog kluba”. Kozer je imao 18, Jabusele isto toliko, a sjajan je bio i Ljulj sa 17 poena.