BIHKOŠARKAREGION

Igokea nije uspjela: Serijom 12:0 Cedevita osvojila Laktaše

Košarkaši Igokee doživjeli su treći poraz u ABA ligi jeer su bolji od njih u Laktašima bili koašrkaši Cedevita Olimpije. Ljubljančani su slavili sa 85:74 zahvaljujući sjajnoj igri u drugom poluvremenu.

Krenuli su momci Dragana Bajića odlučno i sigurno, a u drugoj četvrtini imali i dvocifrenu prednost. Ipak, od početka drugog poluvremena Cedevita je zaigrala mnogo bolje. Probudili su se Džo Adams i Jogi Ferel, dok u tim trenucima u Igokei niko nije mogao da pronađe put do koša.

Ljubljančani su postigli čak 29 poena za četvrtinu i pobjegli na deset razlike. Domaće su u igru vratili Brajant Kroford i Kendrik Rej, ali je od rezultata 68:68uslijedila serija gostiju 12:0 i to je bio kraj nadanja Igokee da može do pobjede.

Kroford je meč završio sa 22 poena i pet asistencija, Tej Voler je dodao 13, a Rej 11. Na drugoj strani Ferel je dao 20 uz pet skokova i četiri asistencije, a Adams je dao 17 uz sedam skokova.