KOŠARKANBA

Embid prošao bez isključenja poslije sramotnog poteza VIDEO

Košarkaši Filadelfije stigli su do treće pobjede nad Bruklinom u četvrtfinalu plej-of serije na Zapadu i sada vode sa 3-0.

Kao gosti, slavili su sa 102:97, ali poslije meča u kom je u centru pažnje bio Džoel Embid koji je po mnogim ocjenama, morao da bude isključen na samom početku susreta.

Tek što je počeo treći minut igre, pri rezultatu 4:4, Embid je udario Klakstona u međunožje, sudije su pregledale snimak i začudo odlučili da zvijezda Filadelfije ostane na terenu!

Zakuvalo se, igrači dva tima su uletjeli u gužvu, ali to nije bilo sve što se incidenata tiče.

Početkom treće četvrtine, poslije duela sa Rojsom O'Nilom isključen je Džejms Harden, a kada je Klakston kasnije zaradio drugu tehničku grešku, bio je to kraj priče za Netse.

Tajris Maksi je sa 25 poena predvodio Filadelfiju do pobjede, Harden je susret završio sa 21 poenom, dok je Tobajas Heris postigao 15.