OSTALI SPORTOVI

Kraj karijere velikog Lasla Čeha

Laslo Čeh završio je karijeru.

Sjajni tridesetpetogodišnji Mađar u petak je rekao zbogom, završena je karijera jednog od najboljih plivača koji nikada nije uspio da se okiti olimpijskim zlatom. A ovo su mu bile pete Olimpijske igre.

Vrhunac Čehove karijere poklopio se sa periodom dominacije Majkla Felpsa. U Pekingu 2008. Čeh je tri puta izgubio od Felpsa koji je te godine osvojio osam istorijskih zlata.

– Uvijek je bilo zabavno trkati se sa njim. Inspirisao me je da budem bolje – rekao je Čeh.

Prije pet godina, u Riju, ponovo je ostao bez zlata, osvojio je srebro i ispratio Felpsa u penziju. Rajan Lohti, treći iz velikog rivalskog kruga, nije uspio da se kvalifikuje za Tokio te je Čeh bio posljednji koji je ostao u bazenu.

Posljednju trku Čeh je isplivao ovoga petka na 200 metara mješovito. Trku je završio za 1:57.68, 2.68 sekundi iza pobjednika na osmom mjestu.

– Žao mi je što nisam imao bolje vrijeme, dao sam sve od sebe – poručio je Čeh za kraj.