BIHRUKOMET

Rukometašice Borca deklasirale Jedinstvo u Brčkom

Rukometašice Borca deklasirale su ŽRK Jedinstvo u Brčkom u drugom kolu Premijer lige sa 37:19 (15:9).

Aktuelne šampionke odigrale su fantastično, naročito u drugom poluvremenu i sa gotovo duplom razlikom odnijele pobjedu. Do izražaja je došla „duža klupa“ ekipe Rade Unčanina, pa su „osice“ u drugom poluvremenu u potpunosti slomile otpor domaćih rukometašica, postigle mnogo lakih golova i upisale više nego ubjedljivu pobjedu. Iskusni stručnjak dao je priliku svim igračicama i uspio da rastereti nosioce igre. Ipak, one najbolje Anđela Stojanović i Lana Lončar ponovo su se istakle. Prva je postigla osam golova i pokazala da je povreda prošlost, dok je ovoljetošnja akvizicija banjalučanki nastavila sa sjajnim igrama i postigla sedam pogodaka. U timu Saše Radovanovića večinu golova postigla je Marijana Sorak koja se čak 11 puta upisala u listu strijelaca.

U ostalim utakmicama Izviđač je bio bolji od Knežopoljke sa 33:27, Ilidža je slavila u zavidovićima protiv Krivaje sa 24:20, dok je Zrinjski deklasirao Katarinu sa 26:9. Sutra igraju: Hadžići – Leotar, Mira – Grude.