KOŠARKANBA

Dominacija Jokića, blistao i Pokuševski

Košarkaši Denvera stigli su do važne pobjede protiv Oklahome (113:107) u “Bol Areni” u Koloradu.

Ponovo je kod Nagetsa dominantan bio Nikola Jokić koji je proveo 35 minuta na parketu, i upisao isto toliko poena (13/15 iz igre, 9/10 slobodna bacanja).

Dodao je 12 skokova, osam asistencija i po dvije ukradene i bloka, a ovaj dabl-dabl mu je bio 60. u sezoni.

Pratili su ga Eron Gordon sa 20 poena i devet skokova, a dvocifren je bio još samo Vil Barton koji je pored 18 poena podijelio sedam asistencija i uhvatio šest skokova.

Na protivničkoj strani je najefikasniji bio Teo Maledon sa 20, a odmah iza njega je Aleksej Pokuševski sa 17 poena (5/8 iz igre, 2/4 za tri) i po pet asistencija i skokova za 35 minuta u igri (najviše od svih igrača gostujućeg tima).

Još jednom je ekipa Majkla Melouna od gotovog meča dovela sebe u situaciju da se pitanje pobjednika dovodi u opasnost. Imali su i po 15 poena prednosti samo da bi sve to ispustili u posljednjoj dionici kada je Oklahoma izjednačila. U tom trenutku je nastupila serija od 7:0 tima iz Kolorada koja je i bila ključna za pobjedu, a najzaslužniji za istu je bio Jokić.

Najprije ukradena lopta i polaganje, potom asistencija Vilu Bartonu za tri, samo da bi to ispratio još jednim košem uz dodatno slobodno bacanje.

Na kraju, ipak stižu do važnog trijumfa koji će ih dodatno udaljiti od Minesote u plej-of trci. Oni su šestoplasirana ekipa na tabeli Zapadne konferencije sa 44 pobjede i 31 porazom, dok je Minesota na učinku 43-32.

Kada je u pitanju ekipa Majka Denjoa, ona je pretposljednja na Zapadu sa skorom 21-53.