BIHRUKOMET

SRUŠILI KOTOR VAROŠ Rukometaši Mladosti ne odustaju od prvog mjesta

Rukometaši Mladosti pobijedili su Kotor Varoš sa 30:19 zaostalom meču 17. kola Prve lige Republike Srpske i na taj način se popeli na treće mjesto tabele.

Ovaj duel trebalo je da bude odigrani minulog vikenda, ali je odgođen zbog smrti dugogodišnjeg sportskog radnika iz Kotor Varoša Stamenka Antonića koji je ostavio neizbrisiv trag u rukometu ove opštine, ali i šire.

Banjalučani su prilično loše otvorili meč, pa su gosti poslije 30 minuta imali čak gol zalihe (11:10). Ipak, ekipa koju vodi Goran Trkulja zaigrala je mnogo bolje u nastavku, te postigla 20, a primila samo devet golova. Mladost je do devete pobjede u sezoni predvodio Miloš Maksimović sa šest golova,a  pet je dao Stefan Kneš.

Goran Marković je postigao osam za Kotor Varoš koji je ostao na predzadnjem mjestu sa sedam bodova.